Louis Vuitton da indirim neden olmaz ?

Posted by   Kaan Bilbay
01/01/2018
0

1.000 $ dan daha ucuz bir Louis Vuitton çanta bulmak neden bu kadar zor ?

Peki neden sonraki satış için bir süre bekleyip lüks markanın poşetlerinden birine takılmıyorsunuz?

Pazarlık Feverinin Yazarı" olan Mark Ellwood'a göre, bu fikirle ilgili bir sorun var: Louis Vuitton ürünleri asla indirimli satışa çıkmıyor.

Ellwood'a göre, markanın deliliğine bir yöntem var.

Buna dikey entegrasyon deniyor ve bu 1970 li yıllara dayanan bir uygulamadır, Henri Recamier, Vuitton ailesiyle evlendiğinde ve işi devralan ilk yabancı olmuştu.

Recamier, Vuitton ürünlerini satan perakendecilerin, çantaları en az % 100 işaretlediğini, tüm karlarını ceplerine koyduklarını ve üreticiler için çok az para bırakarak yaptıklarını fark etti.Recamier bir çözüm buldu.

"Pazarlık Feverinden":

Açgözlü perakende aracıcının "başka bir deyimle, tamamen kendi mülkiyetindeki mağazaları açması veya imtiyazı kontrol etmesi" gerekçesiyle karşı karşıya kalırsanız, Vuitton bu parayı kendisi için elinde tutabilir demektir. Recamier de bunu yaptı.

Hareketi bir gecede kar marjlarını ikiye katladı: Geleneksel lüks firmalar geleneksel% 15-20 seviyesinde kaldığı için yeniden yaratılmış şirketi% 40 ya da daha fazla isabet etti.

Ellwood, dikey bütünleşmenin Vuitton'un kendi fabrikalarına sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli mağazaların satış katlarında gördüğünüz LV mini butikler için kullandığı alanı kiraladığı anlamına geldiğini yazıyor.

Bu nedenle, Vuitton ürünlerinin gerçek imalatını kontrol edebilir (belli bir el çantası satmıyorsa o çantanın üretimini düşürebilir) ve bu mini butikleri doğrudan çalıştırabilir ve çalıştırabilir.Dolayısıyla LV, ürünlerini toptan bir mağazaya asla satmaz; bu da, mağaza LV'nin ürünlerini bir satış fiyatı için satamaz demektir.

Ellwood'un dikey entegrasyonun LV için başarıya neden yol açtığına dair basit açıklaması şöyledir:

Recamier, kırk yıl önce gerçekleştirdikçe, tam fiyatla başarı denklemi basitti: Kanalı kontrol etmek, fiyatı kontrol altında tutmak demekti. Bir aracı olmadan, darboğazlar sırasında marjlar daha yüksek, dar kapsamlı bir kâr yastığı sunuyor.

Belirli bir ürünü yalnızca fiyatın sabitlendiği yetkili bir satıcıdan satın alabilmeniz için bu uygulama aynı zamanda münhasırlık getirir.Lou

Yorumlar

İçerik bulunamadı

Yeni mesaj

Müşterilerimiz ne diyor ?