Mozanit mücevher satın almadan önce lütfen aşağıdaki bilgilere dikkatlice göz gezdirin.

Aşağıda açıklanmamış bir konu bulursanız lütfen bize sorun.

BERRAKLIK

Mozanit mücevherler pırlanta gibi berraklık başlığı altında değerlendirilmemektedir. Mozanit mücevherlerin üretim kalitesi çok sıkı denetimdedir. Farklı berraklık kaliteleri Mozanit mücevherlerde yoktur. Mozanit mücevherler pırlanta gibi farklı berraklık derecelerine göre ayrılmasa da, karşılaştırmak gerekirse pırlantada VS1-VS2 ye denk gelebilir. 10x loupe ile bakıldığında pikeler görülebilecektir.

SERTLİK

Mozanit mücevherle pırlantadan daha dayanıklıdır. Mozanit mücevherlerin içinde pırlantada olan doğal çatlaklar (gözle görülmeyen mikroskopik incelemede belli olan çatlaklar - fractures) bullunmamaktadır. Bu yüzden gelen darbelere göre Mozanit mücevherlerin pırlanta mücevherlere göre daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. Ayrıca Mozanit mücevherler Mohs sertlik ölçü değerlendirmesine göre 9 1/4 sertliktedir ki, bu sertlik elmastan sonraki yeryüzünde bulunan 2. sert maddeye eşittir. Bu yüzden Mozanit mücevherler berraklık ve parlaklığını yaşamınız boyu sürdürecektir. Belli bir zaman sonra kaya tuzu veya kubik zirkon gibi renk değiştirmeyecektir.

RENK

Mozanit mücevherler renksiz D-Color bir pırlanta ile aynı renkte değildir. Mozanit mücevherler biraz daha koyu bir renge sahiptir. Pırlanta için kullanılaan renk değerlendirmesi Mozanit mücevherler için geçerli olmasa da yorum yapmak gerekirse Mozanit mücevherler _-J renk arasındadır. Yine de montüre girdikten sonra renk farklarını anlamak çok zordur. Ancak taş durumunda yanyana getirmek koşulu ile renk farkı gözle görülebilir.

GARANTİ ve İADE POLİTİKASI

Mozanit mücevherlerinizden memnun kalacağınızdan o kadar eminiz ki, 30 gün içinde koşulsuz ve sorunsuz kolaylıkla iade edebilirsiniz. iade tanıyoruz. Ürününüzü takılmamış, zarar görmemiş, etiketi çıkarılmamış, orijinal sertifikası ve kutusu ile beraber iade etmeniz gerekmektedir. Yüzük ayarı değiştirilmiş, üstünden işlem yapılmış mücevherler ile kaybolan mücevherler garanti dışındadır.

SINIRLI ÖMÜR BOYU GARANTİ

Charles & Colvard, Ltd. Mozanit mücevherlerinizin parlaklık ve özelliklerini ömür boyu koruyacağına dair geranti vermektedir. Optik özelliklerde bir kayıp söz konusu olursa derhal ürününüzü değiştirebilirsiniz. Bu garanti hırsızlık, bilerek veya bilmeyerek zarar verme, kötü niyetli taşı kırma gibi durumlarda geçerli değildir.

GÖNDERİ ZAMANI

Siparişlerinizi ödemenizi aldıktan sonra üretime almaktayız. Genelde 2-3 gün içinde sevk etmeye çalışıyoruz. Bayram, yılbaşı, sevgililer günü veya anneler günü gibi özel günler öncesi yoğunluktan dolayı sarkmalar olabiliyor.

TESLİMAT

Normalde gönderilen ürüne göre özel kurye ile imza karşılığı teslim ediyoruz. Türkiye içinde, bizden çıktıktan sonra ortalama 2 gün içinde sizlere teslim edilmektedir. Tüm fiyatlarımıza teslimat ücreti dahildir.

BENZERSİZ ÖZELLİKLER

Charles & Colvard tarafından satılan Mozanit mücevherlerin diğer değerli ve yarı değerli taşlardan üstün benzersiz özellikleri bulunmaktadır. Mozanit mücevherler pırlanta, yakut, zümrüt ve diğer değerli taşlardan parlaklık, ateş, yansıma, dikkat çekme (luster) başlıklarında bilimsel olarak kanıtlanan verilere dayanarak DAHA ÜSTÜNDÜR... Mozanit mücevherleriniz zamanla çizilmeyecektir, içi bulutlanmyacak, rengini kaybetmeyecektir. Daha ne bekliyorsunuz ki ? Unutmayın neredeyse pırlanta bir mücevherin 1/10 fiyatına aynı görüntüyü alabiliyorsunuz.

ÜRETİM

Tüm Mozanit mücevherler tek bir üretim merkezinde üretilmektedir. Bir kuyumcu 2. kalite veya üretim artığı veya daha üstün üretim gibi farklı Mozanit mücevherler alamaz. Tüm Mozanit mücevherler belirlenmiş standardlarda piyasaya satışa sunulmaktadır.

PIRLANTADAN AYIRD ETMEK

Mozanit mücevherler pırlantaya o kadar çok benzer ki, usta mücevherciler bile pırlantadan ayıramaz. Pırlanta gibi Mozanit mücevherlerin de içinde pike tabir edilen doğanın parmak izleri bulunmaktadır. Charles & Colvard'ın patentli 590 Model test cihazı tavsiye edilen mozanit mücevherleri pırlantadan ayırd etme aletidir.

BİREBİR GÖRMEK İSTERSENİZ...

Satın almadan önce kendiniz görmek isterseniz buraya tıklayın. Size yakın bir satış noktası olabilir. Mozanit satıcısı kuyumcuların listesini görebilirsiniz. Eğer listeye ulaşamazsanız bize mesaj atın Kapalıçarşı Merkez ofisimizde size randevu ayarlayalım.

WWW.MOZANIT.COM

Mozanit.com çok yeni bir oluşum olsa da, bizler 2004 yılından beri internette satış yapan bir ekip olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız. Sorularınız için her sayfanın üst sağ noktasında bulunan Bize Ulaşın bağlantısı üstünden bizlerle temasa geçebilirsiniz. Siparişlerinizi telefon ile vermek isterseniz yapabilirsiniz.

Müşterilerimiz ne diyor ?