İnanılmaz parıltı...

Tüm dünyadaki kadınların bu inanılmaz mücevheri seçmelerindeki diğer bir etken de Mozanit’in parlaklığı ve parıltısı –kullanıcının gözüne daha çok beyaz ışık yansıtma kabiliyetidir.

Diğer değerli taşlarla Mozanit’i karşılaştırdığınızda Mozanit diğer bütün popüler taşlardan -bunlara pırlanta, yakut, safir ve zümrüt de dahil- daha parlak ve parıltılıdır.

Değerli taşların kırılma indeksleri bilimsel olarak ölçülebilir ve bu değerler de onların parlaklıklarını gösterir. Kırılma indeksi 2.65-2.69 değerleri arasında olan Mozanit, pırlantadan %10 daha parlaktır.

Işığı Kırma Göstergesi (Parlaklık)
Parlaklık, değerli taşın bir optik özelliğidir (yüksek ışığın, kırılma seviyesi, yüksek parlaklığı sağlar). Parlaklık, mücevherin veya değerli taşın beyaz ışığı yansıtma derecesidir. Taşların değerini belirleyen özelliklerden birisidir. Mozanit, bilinen tüm değerli taşlardan daha parlaktır.

Işığın Yayılımı (Parıltı)
Mozanit diğer tüm değerli taşlardan daha parıltılıdır. Elmastan da 2,5 kat daha parıltılıdır. Değerli taşın optik özelliği de, ışık mücevherden geçerken beyaz ışığın kırılarak ışık tayfı renklerini oluşturmasıdır. Yayılım, taşlarda çok değer verilen bir özelliktir.

Müşterilerimiz ne diyor ?