Sahte Louis Vuitton Nasil Anlasilir

Posted by   Kaan Bilbay
01/01/2018
10

Çakma Louis Vuitton

 

Öncelikle sizi yargılamıyoruz. Bu ipuçları, çantalarını her yerde alacak olan sert-sert Louis Vuitton taraftarları için derlenmiştir. Bu günlerde lüks çanta satıcıları web sitelerinde, Facebook, Instagram, bloglar ve küçük butiklerde bulunabilir. Zengin millet tasarımcı çantalarını yalnızca bir veya iki kez giydikleri için sevkıyat mağazalarını da unutma. Peki sahte bir Louis Vuitton'u nasıl göreceksin?

Uluslararası Sahteciliğe Karşı Koalisyon'a göre, sahte ticaret 600 milyar doları bulan bir endüstridir ve Forbes'da olduğu gibi dünya ticaretinin% 7'sini oluşturmaktadır. Bu, orada, özellikle de internette çok sayıda sahte var demektir. Nitekim, Louis Vuitton, eBay ve Google'ı satışa çıkardığı için dava etti. Gerçekten de kaybedilen parayla ilgili olmamasına rağmen, Louis Vuitton başkanı Yves Carcelle Forbes'a söyledi. Bu bir markayı koruma ile ilgilidir. Carcelle Forbes'e "Sahtecilikle ilgili sorun, imajını yok ettiğidir" dedi.

Wondermika ile temas kuran Louis Vuitton'a göre "Louis Vuitton parçaları doğrudan doğruya Louis Vuitton'dan satın aldıysa sadece orijinal olduğu garanti edildi".

Ancak, başka yerlerde hala geziniyorsanız, hızlı bir bakışla bir sahtekarlık nasıl bulacaksınız: 

 

 

Fermuarların Vuitton logosu veya amblemi ile damgalanmış olup olmadığını kontrol edin. Gerçek Louis Vuitton fermuar çekimleri yuvarlak logolu yazı tipi ile hafif pirinç üzerine oyulmuştur (yukarıdaki resme bakınız).

 

 

Fermuar kulbu oyulmuş olsa bile, çantanın orijinal olduğu anlamına gelmez. Bu sahte torbanın (yukarıda) fermuar kulbu üzerindeki harfler daha küçük ve yanlış yazı tipindedir. Damgalama da çok derin, çukurlaşmış ve 'temiz' görünmüyor. Louis Vuitton sözcükleri de gerektiği gibi bir daire oluşturmadı.

Sahte Louis Vuitton çantaları ticari marka simgesini kabartırken otantik olanlar sıcak damgalama kullanıyorlar. Sahte marka sembolleri düzensiz ve farklı bir yazı tipi kullanırken otantik marka sembolleri eşit olarak damgalanır. Sahte etiketin hafif bir açı ile düz dikiş yaparken taklit etiketin nasıl kabaca dikildiğini gözlemleyin. Herhangi bir damgalı markalamada, "t" ler dokunmaz. "O" sayısı yuvarlak olmalı ve 0 numara gibi olmamalıdır. Ayrıca, çantanın içindeki baskıyı kontrol edin. Gerçek bir Louis Vuitton'daki "O" tam bir daire olacak. Sahte bir Louis Vuitton üzerindeki O bir ovalin yakınında olabilir

Sahte Louis Vuitton genellikle bu ayakkabı gibi pürüzlü dikişle kötü bir şekilde kesilir. Ancak, bazı gelişmiş sahte dikişleri de düzgün bir şekilde tuttuğuna dikkat edin. Öyleyse diğer hikaye tabelalarını arayın. Bazı sahte dış dikiş ve içeride korkunç var.Tamamına dikkat etmeyi unutmayın.

 

Gerçekten butik dışında satın almak gerekiyorsa, mağaza ziyaret edin ve satın almak niyetinde gerçek çanta modeline bakın. Dikişin nerede olacağını ve deri veya kumaşın nereye devam edileceğini gözlemleyin. Bu durumda, yukarıdaki (kırmızı işaretlerdeki) torba sahte. Ayrıca monogram çatışmasını da görebilirsiniz.

Pirinç kadar kare ve sivri olmamalıdır. Otantik Louis Vuitton'da her zaman yumuşak ve yuvarlak olacaktır. Pirinç de sahte "çok altın" dır; çok tonlamalı olmalı. Ayrıca dikişin tutarsızlığı ölü bir hediye. Dikiş daima düzgün olmalı ve sahte görülen kenarlara hiçbir zaman dökülmemelidir.(Sidenote) Sahte poşetlerdeki "vachetta deri" her zaman yanlıştır - pembe, parlak ve doğal olmayan görünürler.Vachetta deri işlenmemiş deridir, böylece parlak olmamalı, bunun yerine "çiğ" olmamalıdır.

 

Yukarıdaki Louis Vuitton Speedy çantanın iç kıyaslamasıdır.

 

Torbanın diğer tarafındaki ters Louis Vuitton monogramları, bu çantanın tek bir katı tuval bezinden yapıldığını söyler. Louis Vuitton malzemeleri bağbozum parçalar dışında kesilmez. Yeni bir parça satın alıyorsanız, Louis Vuitton materyali kesilmemelidir; ancak bağbozumu ise, diğer orijinallik işaretlerini kontrol edin. 

 

Çantanın pürüzlü veya düzensiz dikişleri olup olmadığını kontrol edin. Tüm Vuitton poşetleri tam olarak düz, hatta tamamen dikişlidir. Tutamak sekmelerinde, sekmenin her bir kısmı, torbanın diğer tarafındaki karşılık gelen tırnak ile aynı miktarda dikişe sahip olacak. Bir tutamağın üstünde beş dikiş varsa beş dikiş gerektirirse onları sayın. Eğer hesap yoksa, şansınız sahte birisiniz.

Tutacakların etrafına plastik sarılmış torbalara dikkat edin. Oksitleyici doğal inek derisinin bu koruyucu plastiklere ihtiyacı yoktur ve bu plastikle birlikte gelen poşetler sahte olabilir.

 

Bir butikten Louis Vuitton'u satın aldığınızda, etiketler gelecektir - ama asla çantaya bağlanmazlar.Gerçek Louis Vuitton çantalarında "Orijinallik Kartları" bulunmuyor. Etiketler genelde makbuz ile birlikte verilecek veya içeriye sıkışacak.

 

Modele yakından bakın. Logosuna değer veren Louis Vuitton gibi bir şirket, harfleri bir dikişle veya kolun altına bölmemelidir.

 

Yukarıda görüldüğü gibi, çift kabarcık dikiş ve logoların her biri kesilen ve içe dönük kesilmiş olan ölü bir hediye. Gerçek bir torbadaki Louis Vuitton monogramları daima yatay ve dikey çizgiye gelecek ve asla fermuarla örtüşmeyecekler. Desen bir açıyla asla tekrarlanmayacaktır.

Deve renklerinden herhangi birinin saplarında kırmızı renkte değilse sahte bir Louis Vuitton'a bakıyorsunuz. Ancak boyanmış olsa bile, boyanın da düzgün ve dağınık olmaması gerekir. Yukarıdaki bu sahte Louis Vuitton çantasının aksine, bir çeşit kahverengi tutkal / kauçuk kullanıyor.

 

Dağınık boya ölü bir hediye. Yukarıdaki torba sahte. Louis Vuitton asla böyle bir şey satmazdı.

Desen uyuşuyor mu? Desenin dikişin iki tarafında göründüğü yerde, tam olarak eşleşmelidir.

 

Yorumlar

SR4125 kodu orjinalmi
Orjinalmi
ORJİNAL Mİ?
Vuuıs vuıtton vı0196 kodu orijinelmi
HL0099 ORJINAL KODUMUDUR
OK.0973628 OKPTAISI9426 BU Çanta orjinalmi.
DR1156 çanta orijinal mi
M95026 orjinalmi
Güneş gözlüğü kod doğrulama
3040B 53 20 130 C006
Ürünün sahte olup olmadığını öğrenmek istiyorum
1 2
Yeni mesaj

Müşterilerimiz ne diyor ?