mozanit Kaan BilbayKaan Bilbay

Pırlanta ve türevleri benim hararetle bağlı olduğum işim ve aşkım.

Tek yaptığım iş veya iş tecrübelerim pırlanta ile sınırlı olmamasına rağmen, bazen kendimi de şaşırtacak derecede 12 senedir, çok sevdiğim işim.

Wienerwald piliç çevirme zinciri, Wal Mart (dünyanın en büyük perakendecisi) bölgesel satın alma organizatörü, çeşitli gıda yatırım zincirlerinin organizasyonu gibi farklı iş kollarında da olsam dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına geri geliyorum.

Aynı zamanda pırlanta ve türevleri üstüne eğitim veriyorum, IKO (İstanbul Kuyumcular Odası) ve HRD Pırlanta Eğitimi sertifikasına sahibim.

Dünyadaki tek üretici olan Mozanit in Türkiye temsilcisi, dünyada iki Berraklığı iyileştirilmiş pırlanta üreticisini bir tanesini Türkiye temsilcisi ve RAPAPORT (RAPNET Pırlanta Borsası) teyid edilmiş Türkiye’deki 45 üyesinden biriyim.

Sertifikalı, sertifikasız bütçenize uygun taş ve montür için benimle temasa geçebilirsiniz.

 

mozanit iko egitim mozanit iko egitim mozanit iko egitim mozanit iko egitim mozanit iko egitim mozanit iko egitim mozanit iko egitim mozanit iko egitim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pınar Ustunyer

pinar  üstünyer

 

Bursa Uludağ Üniversitesi Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü kazandım.Fakat aynı zaman dilimine tekabül gelen dönemde dünyaca ünlü Sultance Of The Dance Grubunun elemelerine katıldım.Ve dans hayatındaki serüvenim başladı.6 yıl mesleki hayatımın iş koşullarıyla da dünyayı gezebilme fırsatına sahip oldum.Daha sonrasında İstanbulda bir çok ünlü firmada kurumsal olarak satış pazarlama bölümlerinde çalıştım.Ama hep hayalimde sevdiğim satışını yapmaktan zevk alabileceğim bir ürünün pazarlama kısmında çalışmak vardı.Ve o ürün bir gün Kaan Bey vasıtasıyla beni buldu.Mücevherlere olan ilgim sayesinde kısa sürede yol katederek Mozanit ailesine katıldım.Ve bugün ışığından ve ihtişamından çok mutlu olduğum bir alandayım.Bu alanda kendimi geliştirmeme vesile olan herkese teşekkürlerimi sunarım.

 

 

 

 

 

mozanit Mithat Oguz

 

 

Mithat Oguz

Tel 0 532 223 87 37

Daha okul sıralarında iken yaz tatillerinin uzun sürmesi sebebi ile ailemin verdigi bir karar neticesinde tanistim kuyumculuk mesleğine.
Babamin bir dostunun Beşiktaş'takı mağazasında,
Eti senin kemiği benim demesiyle...kuyumculuğa merhaba dedim.
32 yıllık kuyumculuk hikayemde kendi mağazamın sahibi olarak devam ederken 2000'li yılların başında Kaan bey ile tanışmam benim için ikinci bir dönüm noktası oldu.
Ve 12 yıldır mozanit merkez ofisinde Kaan beyle beraber keyifle ve severek mozanit taşını satıyorum

Yapmaya devam ettiğim mesleğimden başka hiç bir meslek düşünmedim.

 

 

Cem Oğuz / Kapalıçarşı /İstanbul

Tel / Whatsapp : 0 532 276 75 20

mozanit Cem Oğuz

Trakya Üniversitesi makine bölümünde okuyan genç ve toy bir ögrenciyken karar verdim kuyum sektorune atılmaya. 20 yıl öncesine dayanan bu hikayeye abimin yaninda çıraklık yaparak adım attım.
Ardından kurumsal markalar da yöneticiliğe kadar ilerledi.

2011 yılında artık kendi mağazamı açmam gerektigine karar verdim ve Beşiktaş Çarşı'da mütevazi bir mağaza ile bu hayalimi de gerçekleştirdikten sonra Kaan Bilbay'ın desteği ile Mozanit Beşiktas Satis Noktası olarak Mozanit ailesinin bir parcasi haline geldim.

 

 

 

 

İlknur Gündoğdu / Bağdat Cad - İSTANBUL

mozanit Bağdat CadÇağlar boyu kuyum ustalari daha fazla isilti ve parlakligin pesinden kostular ... işte benim de bu isilti dolu dünyaya girişim yıllar sonra Kaan bey ile tekrar karsilastigimda başladı.
Üniversite yıllarımda  başladığım  meslek hayatım farkli sektörlerden global firmalarin satış sorumlusu, pazarlama uzmanı gibi ünvanlar ile devam etti.

Tecrubesi ve başarısı taşlarından daha parlak olan Mozanit ailesinin bir parçası olmak gurur verici..

 

 

 

 

 

Aslı Egemen / İZMİR

Tel / Whatsapp : 0 530 390 59 35

mozanit Aslı Egemen

Dokuz eylül üniversitesi iktisat mezunuyum. Okurken kendimi bir anda iş hayatında buldum. Uzun yıllar kendi kurduğum şirketimde çeşitli organizasyonlara imza attım. Mücevhere ve taşlara olan ilgim çocukluktan gelmiş olsa da , yapmış olduğum bu iş beni takı ve değerli taşlara daha da yakınlaştırdı.

Gerçekleştirdiğim bir organizasyonda tanıştığım Pelin hanım ve Kaan bey ile bu güzel birlikteliğe İzmir de başlamış oldum. Beni bu sektörde Harika mücevherler ve özellikle eşsiz mozanitle tanışırdıkları için kendilerine teşekkür ederim. Mozani̇t’e bu kadar yakın olunca sayelerinde hayallerim de gerçekleşmiş oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rana Yonca / BURSA

Tel / Whatsapp : 0 532 450 61 76

mozanit Rana Yonca

Uludağ Üniversitesi İşletme mezunuyum ama hiçbir zaman okulumla ilgili bir mesleğe atılmayacağımı biliyordum, tasarım ve yaratıcılık herzaman ilgi alanımdı.
 
Bu sebepten okurken bir taraftan da moda tasarim,takı tasarım gibi kurslara katıldım. İş hayatına kendimize ait öğrenci yurtlarının işletmesinde başladım, ama istedigimin bu olmadığını bilip bir süre ara verdim, sonrasında tesadüf eseri yapay çiçek, gelin çiçeği, düğün çiçekleri işinde buldum kendimi, bu bana keyif veren bir işti ama birşeyler daha olmalıydı, ve yine tesadüf eseri mozanitle tanışıp Mozanit Pelin hanımla iletişime geçtim, aileye sonradan katılan biri olarak mutlu,heyecanlı ve hevesliyim...
 
 
 

 

Didem Güçer / ANKARA

Tel / Whatsapp : 0 533 198 29 20

mozanit Ankara

Fransız dili ve edebiyatını bitirdikten sonra kısa süre tercümanlık yaptım ve bu mesleği çok sevmedim , hayalimde hep ihtisamin ve piriltinin olduğu bir yöne gitme isteği vardı ki bu sırada Pelin Hanım ve MOZANiT ile yollarımız kesişti.
 
Müşteri olarak uğradığımda  inanılmaz şaşırmıştım.
 
Zor gelen bir yol, bir sürü evrak, bir sürü "acabalar ?" ...
 
Aslında arkanızda tecrübeli ve kuvvetli bir ekip olunca çok kolaymış.
 
Işıltılar içinde sevdiğim ve mutlu olduğım bir takım ve iş içinde buldum kendimi.
 
 
 
 
 

Müşterilerimiz ne diyor ?