Ürünlerimiz hakkında en çok sorulan sorular ve cevaplarımız aşağıdadır.

Altın mı ?

Evet tüm mücevherlerimiz 18 ve 14 ayar (küçük taşlılar) altından  gerçek pırlanta işçiliği ile üretilmektedir.

Gerçekten ayırt edilemiyor mu ?

Hayır, edilemiyor. NET ve KESİN cevap, bu konuda içiniz rahat olsun. Yol üstü veya AVM kuyumcularında bile ayırt edemezler. Uzman gemologlar ve pırlanta analiz laboratuarları ayırt edebilir.

Bu fiyata pırlanta alırım ...

Bu yorum ile ara sıra karşılaşıyoruz. Genelde bu yorumu yapan müşterilerimiz sordukları taşın büyüklüğü ile alabilecekleri taşın büyüklüğüne dikkat etmeden bu yorumu yapıyorlar. Örneğin 3.800 tl bütçeniz var ve bize bir ürünü sorup 4.200 tl fiyat aldığınızda bu yorumu yapıyorsunuz. Ama 3.800 tl ye almak istediğiniz pırlantalı mücevheri bize sorsanız bizden 1.800 tl fiyatını duyacaksınız. 

Kararma olur mu ?

Hayır olmaz. Kararma ve/veya parlaklık bozulması bizim sattığımız HİÇBİR mücevherde olmaz. NET CEVAP.

Geri satabilirmiyim ?

Mücevherin bir yatırım aracı olmadığını öncelikle hatırlatalım. Evet, sertifikanız ile bize veya şubelerimize geri bozdurabilirsiniz. Ürünün 7 günlük inceleme süresi vardır ve sonrasında size ödeme için gün verilir ve ödemeniz gerçekleşir.

Büyütme/değişim yapabilirmiyim ?

Her zaman yapabilirsiniz. Sadece aldığınız taş ile alacağınız taş arasındaki günlük liste fiyat farkını ve iki ürün arasındaki altın ağırlık farkını ödersiniz.

Garantisi nedir ? Neleri kapsar ?

Mücevherlerinizin garantisi çalınma, kaybolma, büyük taş (ana taşın) düşmesi gibi durumları kapsamaz. Şaşırıyoruz ama soruluyor biz de önceden yazalım istedik. Renk ve optik özelliklerin kaybolmasını kesinlikle kapsar. Mücevherleriniz ilk aldığınız günkü parlaklık ve rengini hiçbir zaman kaybetmez. 

Bozdurabilirmiyim ?

Evet, yukarıda yazdığımız gibi...

Uzaktan satın aldım, beklediğim gibi çıkmaz ise ne yapabilirim ?

Bu konuda hiçbir sakıncanız olmasın, etiketi çıkarılmamış ve kullanılmamış bir mücevherinizi bize derhal iade edebilir ve ödediğiniz ücreti teslim aldığımız gün içinde geri alabilirsiniz.

Pırlantaya en yakın olanını almak istiyorum ...

Tüm kalitelerimiz pırlantadan ayırt edilemeyecek standardlara sahiptir. Pırlantanın renk ve berraklık derecelerindeki farkların aynısı bizim ürünlerimizde de mevcuttur. O yüzden her kalitemizin karşılığında bir pırlantaderecesi olduğundan böyle bir çekinceniz olmasın.

Pırlantamı size satıp sizden mücevher alabilirmiyim ...

Evet

En iyi kalitesini almak istiyorum.

Pırlantada alabileceğiniz en iyi kaliteyi hedeflemek burada doğru yaklaşım. Pırlantada alabileceğiniz bütçenize göre en iyi kaliteyi belirleyi, o kaliteye eşdeğer ürünümüzü alın. Artan paranız da cebinizde kalsın. Gerçekten en iyi kalite diye bir durum söz konusu değil, sizin takabileceğiniz, sizi mutlu edebilecek kaliteyi belirlememiz gerekli. Yoksa hayat bizim için çok kolay olurdu, bizlerin farkı burada çıkıyor. Sizin için kalite/fiyat dengesini oluşturup sizi ve bütçenizi düşünmek bizim ilk önceliğimiz.

Fiyatlarınız nasıl ? Fiyatlarınız ne ?

Şimdi siz bir mağazadan kafanızı uzatıp içeriye bu şekilde seslendiğinizde, içeridekiler şaşkın şaşkın birbirlerine nasıl bakıyorlar ise, biz de bu soru karşısında aynı şaşkınlık ile "ne cevap verelim diye..." kala kalıyoruz. Yüzlerce ürün var, bize hangi ürünün fiyatını istediğinizi bildirmeniz gerekli.

Sayfalarınız neden yorumlara kapalı ?

Yorumlardan gelen "fiyat ne ?" sorularını takipte zorlanıyoruz. Yorumlara gelen son 15 soru kalıcı oluyor sonra instagram da gözükmüyor. Tek tek postların altında dolaşıp burada soru var mıydı diye aramak imkansız... Çirkin tekliflerden başlayın, "sayfamı takip edermisiniz" e, ürün pazarlayanlara kadar çok kişi yorum bırakıyor. Bu yüzden yorumlara kapalıyız.

Satış noktalarınıza nasıl ulaşabilirim ?

Bağlantıyı tıklayarak tüm noktalarımızı harita, telefon ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Müşterilerimiz ne diyor ?